Portal Informacyjny Sądu Okręgowego w Nowym Sączu

Portal Informacyjny jest narzędziem pozwalającym uprawnionemu lub upoważnionemu podmiotowi na dostęp do informacji o sprawie toczącej się z jego udziałem.

 

Korzystanie z Portalu jest bezpłatne, dzięki czemu oszczędzasz czas i pieniądze, które należałoby poświęcić na tradycyjny kontakt z sądem.

 

W przypadku, gdy posiedzenia w postępowaniu cywilnym przed sądem powszechnym zostało zarejestrowane przy pomocy cyfrowego systemu rejestracji (e-protokół), nagranie audio z tej rozprawy zostanie udostępnione do odsłuchu na Portalu Informacyjnym w przeciągu kilkunastu godzin od zakończenia posiedzenia.

 

Portal Informacyjny w obecnym kształcie realizuje ideę pojedynczego punktu dostępu do danych o sprawach na poziomie całej apelacji. Oznacza to, że rejestrując się w portalu danej apelacji, otrzymasz dostęp do wszystkich spraw toczących się z Twoim udziałem działających w jej obrębie.

 

 

Co możesz znaleźć w Portalu Informacyjnym ?

 • Zakładając konto w portalu uzyskasz dostęp do informacji o swoich sprawach prowadzonych w sądzie oraz innych sądach apelacji krakowskiej, które zostały włączone do systemu.

 • Łatwo i szybko sprawdzisz na jakim etapie jest postępowanie, jakie czynności zostały wykonane oraz jakie są zaplanowane terminy posiedzeń.

 • Portal pozwala również na oglądanie elektronicznej wersji pism sądowych oraz ich drukowanie

 • Korzystanie z portalu jest bezpłatne, dzięki czemu zaoszczędzisz czas i pieniądze.Gdzie znajdziesz Portal Informacyjny ?

 

Wejdź na stronę  https://portal.krakow.sa.gov.pl

 

 

Proces Rejestracji

 1. Zarejestruj się na Portalu Informacyjnym.

 2. Zapoznaj się z treścią Regulaminu Portalu Informacyjnego Sądu Okręgowego w Nowym Sączu.

 3. Wypełnij formularz. Pamiętaj, że musisz podać pełne prawidłowe dane, gdyż zostaną one zweryfikowane przez pracownika Sądu, a numer PESEL będzie Twoim loginem.

 4. Złóż wniosek o dostęp do swojej sprawy

 5. Weź dowód osobisty, a jeśli jesteś pełnomocnikiem zawodowym, to zabierz także legitymację i udaj się do Biura Obsługi Interesantów Sądu Okręgowego w Nowym Sączu lub do każdego innego sądu, który został dołączony do systemu.

 6. W Biurze Obsługi Interesantów zostaniesz zweryfikowany oraz otrzymasz hasło do swojego konta w Portalu Informacyjnym.

 7. Teraz poczekaj, aż Twój wniosek o dostęp do sprawy zostanie rozpatrzony. Jeśli wszystko jest poprawne, to następnego dnia po otrzymaniu wiadomości e-mail o pozytywnym rozpatrzeniu Twojego wniosku, możesz w pełni korzystać z informacji o tym, co dzieje się z Twoj ą sprawą.

 

Co znajdziesz a czego nie znajdziesz w Portalu Informacyjnym ?

 • W portalu nie znajdziesz treści pism procesowych składanych przez strony postępowania, ale za to znajdziesz;

 • korespondenscję przesłaną przez Sąd do Ciebie i innych uczestników postępowania;

 • terminy rozpraw;

 • protokoły z rozpraw, w tym także nagrania protokołu elektronicznego;

 • postanowienia i wyroki wydane przez Sąd w Twojej sprawie;

 • czynności, które w Twojej sprawie wykonał Sąd.

Rejestr zmian dla: Portal Informacyjny Sądu Okręgowego w Nowym Sączu